Karın Ameliyatı

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

KARIN ESTETİĞİ (ABDOMİNOPLASTİ)
Karın estetiği, karın germe veya tıbbi adı ile abdominoplasti olarak bilinir.
Karın bölgesinde aşırı yağlanma ve sarkma bulunan, karın kaslarında gevşeklik olan kişiler karın estetiği ameliyatı için ideal adaylardır. Özellikle doğumlardan sonra karın bölgesinde meydana gelen deformasyonların tedavisinde iyi bir çözümdür.
Bu ameliyat ile gevşek karın cildi, karın bölgesindeki yağlanma ve karın kaslarındaki gevşeklik ve hatta fıtık problemi giderilebilmektedir. Bu ameliyat daha çok bayanlara hitap eden bir ameliyat olarak bilinirse de uygun erkek hastalarda da iyi sonuç vermektedir.

KARIN YAĞLANMASINDA LİPOSUCTİON MI ABDOMİNOPLASTİ Mİ?
Karın cildinin elestikiyetinin iyi olduğu ve sarkma bulunmayan kişilerde liposuction tercih edilir. Ancak karın derisinde gevşeklik hatta sarkma varsa ve buna yağlanma da eşlik ediyorsa bu durumda karın germe ameliyatı daha iyi bir çözüm olacaktır.

​KİMLER KARIN ESTETİĞİNE UYGUN DEĞİLDİR?
Karın estetiği düşünen bir kişinin İleride hamile kalma gibi bir düşüncesi olan bayanlarda karın estetiği ameliyatı hamilelikle birlikte karın tekrar deforme olacağı için önerilmez.

Ayrıca karnın aşırı şiş ve sıkı durduğu ama sarkmanın olmadığı erkek tipi göbeklerde (içki göbeği) abdominoplati yapılamaz. Çünkü abdominoplastide karın cildi ve hemen altındaki yağlanmaya müdahale edilmektedir.

​Erkek tipi göbeklerde ise yağlanma daha çok karın iç organlarının etrafındaki bir yağlanmadır ve buna ameliyatla müdahale etmek mümkün değildir. Böyle durumlarda diyet ve spor ile kilo vermek en iyi çözüm olacaktır.

Etiketler : karın estetiği, bursa karın estetiği, karın estetiği bursa, karın ameliyatı, karın ameliyatı bursa, bursa karın ameliyatı, karın yağlanmasında liposuction mı abdominoplasti mi?, kimler karın estetiğine uygun değildir?, mini karın germe, karın estetiği sonrası, abdominoplasti öncesi dikkat edilmesi gerekenler, karın germe ameliyatı, bursa karın germe ameliyatı, karın germe ameliyatı bursa, bursa estetik cerrah, estetik cerrah bursa, estetik cerrah, kimler operasyona uygundur, ameliyat öncesi ve sonrası karın estetiği ameliyatının yararları nelerdir? Karın estetiği ameliyatının zararları var mıdır?, karın estetiği ameliyatının yararları, karın estetiği ameliyatının zararlarıTüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!