Kepçe Kulak

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

KULAK ESTETİĞİ

Kulak estetiği ameliyatı, kepçe kulakların başa daha yakın hale getirilmesi, oluşmamış veya az oluşmuş kulak kıvrımlarının belirginleştirilmesi amacıyla yapılır. Bu ameliyatı düşünen bir kişinin yapması gereken ilk iş bir Estetik Plastik Cerrah ile görüşmek olmalıdır.

Ameliyat için en erken yaş 4'dür, zira bu yaşta artık kulaklar hemen hemen bütünüyle gelişmiştir. Ameliyat ne kadar erken yapılırsa, çocuğun kulakları ile ilgili karşılaşabileceği sorunlar o ölçüde az olacaktır. Bu ameliyat erken dönemde yapılmadıysa, hayatın herhangi bir döneminde de yapılabilir. Yetişkin dönemde lokal anestezi, çocukluk döneminde yapılıyorsa genel anestezi tercih edilmelidir.

Ameliyatta temel amaç, kulak kıkırdaklarının yeniden şekillendirilmesi ve kulak kıvrımının oluşturulmasıdır. Ameliyat kulak arkasından yapıldığı için görünür bir iz kalmamaktadır. Ortalama ameliyat süresi 45 dakikadır. Hastanede kalmayı gerektirmez. Toplam iyileşme süresi 1 haftadır.

İple kulak estetiği gibi bazı yeni yöntemler bilim camiasında genel kabul görmedikleri ve uzun dönemli sonuçları bilinmediği için kulak estetiği ameliyatının alternatifi değildir.Etiketler : kepçe kulak, bursa kepçe kulak ameliyatı, kepçe kulak ameliyatı bursa, kepçe kulak ameliyatı, kepçe kulak estetiği, kepçe kulak ameliyatı nasıl yapılır?, kepçe kulak ameliyatının yararları nelerdir?, kepçe kulak ameliyatının zararları nelerdir?, kepçe kulak ameliyatının yararları, kepçe kulak ameliyatının zararları, kepçe kulak ameliyatının sonuçları, kepçe kulak ameliyatının nedenleri?, kepçe kulak neden olur?, kepçe kulak onarımı için ideal yaş nedir?, kulak ameliyatı bursa, bursa kepçe kulak ameliyatı, kulak ameliyatının yararları, kulak ameliyatının zararları, kulak ameliyatının yararları nelerdir?, kulak ameliyatının zararları nelerdir?, kulak ameliyatının zararları var mıdır?, kulak ameliyatı sonrası doktor tavsiyesi, kulak ameliyatı sonrası uyulması gerekenler nelerdir?, kulak ameliyatı sonrası nasıl bi yol izlemeliyim?, kulak ameliyatının ideal yaş kaçtır?, kulak ameliyatı olmalı mıyım?, kulak ameliyatı olmam gerektiğini nasıl anlayabilirim?,  Tüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!