Alt Göz Kapağı Estetiği

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 03.03.2024-- 05:12:25

Alt göz kapağında sıklıkla rastlanan problem torbalanmadır. Bunu yanısıra cilt kırışılıkları ve cilt sarkmaları da gözlenebilir. Bu durumda göz altı estetiği denen bir ameliyat uygulanır. Bu ameliyat lokal anestezi altında yapılabilen ve 1 saatten az süren bir ameliyattır.

Ameliyat sırasında hemen kirpiklerin dibinden bir kesi yapılır, cilt ve cilt altındaki kastan fazlalık kısımlar çıkarılır. Cilt ve kas tabaksının altında yer alan ve gözde torbalanma görüntüsü yaratan yağ dokularındaki fazlalıklar çıkarılır. Dikişler yardımıyla kesi onarılır. Dikiş izi hemen kirpiklerin dibinde olacağı ve göz kapağı bölgesi vücudun en az iz bırakan bölgesi olduğu için ameliyat izi dikkat çekmeyecek nitelikte olacaktır.
  Gözün şeklini bozmamak bu ameliyatın en maharet gerektiren kısmıdır. Özellikle yaşlı hastalarda azalan göz kapağı elastikiyeti nedeniye, bu ameliyattan sonra göz kapağının şeklinin yuvarlaklaşmaya eğilimi vardır.

​Ayrıca fazla deri çıkarılması durumunda alt göz kapağının dışa doğru dönmesi söz konusu olabilmektedir. Tüm bu riskleri ameliyattan önce değerlendirilmeli, bu risklere yönelik uygun tekniklerin kullanımı ile riskleri minimuma indirilmelidir.

Etiketler : Alt göz kapağı estetiği, alt göz kapağı estetiğinin yararları nelerdir?, alt göz kapağı ameliyatını zararları var mıdır?, bursa göz çevresi estetiği, göz çevresi estetiği bursa, bursa göz çevresi ameliyatı, göz çevresi ameliyatı bursa, göz altı ameliyatı, göz altı kırışıklıkları, göz altı morlukları, göz altı torbaları, göz altı şişlikleri, göz estetik ameliyatları, göz estetikleri, göz estetiği, göz estetiği ameliyatı, göz estetiği fiyatları, göz kapağı estetik ameliyatı, göz kapağı estetiği, göz kapağı estetiği fiyatlarıTüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!