Ameliyatsız Burun Estetiği

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 09.12.2023-- 23:57:37

Eğer ameliyatsız derken lokal anestezi altında da olsa, kısa da sürse cerrahi bir müdahalenin yapıldığı, ama klasik anlamdaki bir burun estetiğine göre daha kolay olan bir yöntemden bahsediyorsak (iple burun estetiği gibi) bu tip yöntemler de birer ameliyattır.

Gerçek anlamda ameliyatsız burun estetiği, burun şeklindeki ufak bir problemin dolgu yardımı ile düzeltilmesi anlaşılmalıdır. Bu dolgu sentetik bir dolgu olabileceği gibi kişinin kendi yağ dokusu da olabilir. Minik bir kemerin kamufle edilmesi (yok edilmesi değil) veya burun ucunun kalkık durması veya minik bir eğriliğin düzeltilmesi için kullanılabilir.

Eğri burunlarda da eğriliği kamufle etmek için uygulanabilir. Kolay ve muayenehane şartlarında yapılan bir işlemdir. Özellikle yaklaşan bir düğün öncesinde gelin, damat veya düğün sahipleri için yıllar sonra bile bakılacak fotoğraflarda güzel burunla görünebilmesi için kestirme ama kalıcı olmayan bir yöntemdir.

​Bir diğer ameliyatsız burun estetiği yöntemi ise özellikle konuşurken aşağıya doğru çekme yapan burun uçlarını haketsizleştirmek ve az da olsa burun ucunu kaldırmak amacıyla burnun ucuna Botoks enjekte etmektir. Botoks ayrıca burun üzerindeki ''tavşan çizgilerini'' yok etmek amacıyla da kullanılabilir.

Etiketler: burun estetiği ameliyatı , burun estetik, estetik burun, estetik burun ameliyatları, burun ameliyatı videosu, burun ameliyatı bursa, tamponsuz burun ameliyatı, burun eti ameliyatı fiyatları, burun estetiği ameliyatı sonrası, estetik burun ameliyati, burun estetigi fiyatlari, erkek burun estetiği fiyatları, burun estetiği ücretleri, burun estetikleri, burun ameliyatlari, burun kucultme, ameliyatsız burun estetiği, bursa ameliyatsız burun estetiği, burun estetiği ameliyatsız olur mu?Tüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!