Ameliyatsız Yüz Germe Gerçekten Var Mı

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 10.12.2023-- 00:02:56

Hastaların kolay acısız ve zahmetsiz işlemlere ilgisinin olması son derece doğal ve insani bir durumdur. Bu arayış biz estetik cerrahları da daha kolay uygulanan ve hastalarımızın gündelik hayata daha erken dönmeleirini sağlayan ameliyat tekniklerini araştırmaya yöneltmiştir.

İşte bu nedenle artık günümüzde daha kısa ameliyat süreleri, daha kısa izler, daha az ağrılı ameliyat sonrası süreçler sağlayan ameliyatlar yapıyoruz. Ancak hiç ameliyat olmadan 10-15 yaş gençleşme isteğinin nedenli boş bir hayal olduğunu anlamak için sanırım estetik cerrah olmaya gerek yok. Ama maalesef gün geçmiyor ki insanın bu arayışını suistimal edecek cinsten aletler, makineler ve yöntemlere ait reklamlar duymayalım.

Gerçekten de yüz cildini sıkılaştıracak, ciltteki leke kırışıklık ve gözeneklenme gibi sorunları çözmeye yardıncı olacak bazı cihazlar vardır ancak ''Ameliyatsız Yüz Germe'' yapan bir cihaz veya makine yoktur. Yüz germe sonucu yüz germe ameliyatı ile elde edilir.

​Cihaz ve makineler dışında yüz germe alternatifi olarak sunulan ve özellikle iple uygulanan yöntemler (İple Yüz Germe) ise uzun vadeli sonuçlar garanti etmediği, bilimsel olarak genel kabul görmüş yöntemler olmadığı, her hasta ve farklı farklı sorunları için sadece tek bir tedavi yöntemi sunduğundan dolayı asla yüz germe ameliyatının alternatifi değildir.

Etiketler : ameliyatsız yüz germe gerçekten var mı?, ameliyatsı yüz germe, bursa ameliyatsız yüz germe, ameliyatsız yüz germe bursa, ameliyatsız yüz germenin yararları nelerdir?, ameliyatsız yüz germenin zararları var mıdır?, ameliyatsız yüz germe ameliyatının önemi, ameliyatsız yüz germe tercih edilmeli mi?, ameliyatsız yüz germe zor bir operasyon mu?, ameliyatsız yüz germe için doktor tavsiyesi, bursa yüz germe, yüz germe bursa, bursa yüz germe ameliyatı, yüz germe ameliyatı bursa, yüz germe ameliyatının yararları nelerdir?, yüz germe ameliyatının zararları var mı?, yüz germe ameliyatının önemi, yüz germe ameliyatı olmam gerektiğini nasıl anlayabilirim?, Tüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!