Burnunuz İçin Doğru Cerrahı Nasıl Seçersiniz

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 02.06.2023-- 19:21:08

Burun estetiği üç boyutlu düşünme, el becerisi estetik bakış açısı ve deneyim gerektiren bir ameliyattır. Muayene için gittiğiniz doktorun bunlara sahip olup olmadığını anlamanız pek de kolay olmayacaktır. Bu durumda burun estetiği için doğru doktora başvurduğunuzu nasıl anlayacaksınız?

Bu işte en önemli unsur doktorunuzdan pozitif enerji almanız ve ona güven duymanızdır. Muayene ve görüşme sırasında doktorunuzun yaklaşımı konu hakkında verdiği detaylı bilgiler ve bu bilgilerin sizi tatmin edip etmemesi de çok önemlidir.
Söz konusu olan bir burun estetiği ise doktorunuz burnunuzu muayene ettikten sonra sizi dinlemeli isteklerinizi not etmeli ve size neler yapabileceğini anlatmalıdır. Hasta beklentisi ile doktorun yapabileceklerinin örtüşmesi başarıyı getirir. Bu nedenle hasta doktor ilişkişi çok önemlidir ve sadece hastanın muayenesi ile sınırlı kalmayıp, ameliyat, beklentiler, ameliyata karar vermeyi sağlayan etkenler konusunda uzun görüşmeleri de içermelidir.

Bir sonraki aşama ise doktorunuzun daha önce yaptığı ameliyatlara ait ameliyat öncesi ve sonrası sonuçlarını görmenizdir. Bu fotoğraflar size doktorun ameliyat felsefesi ve estetik ameliyatlara yaklaşımı konusunda bilgi verecektir. Bu aşamadan sonra fotoğrafınız çekilmeli ve bilgisayar ortamında burun analiziniz ve ameliyattan sonra nasıl bir burnunuz olacağına dair burun tasarımınız yapılmalıdır.

Bu noktada doktorunuz ve siz yeni burun şekliniz konusunda detaylı konuşmalı ve yüzünüze yakışacak, isteklerinizi karşılayacak burun şekli konusunda fikir birliği içinde olmalısınız. Tüm bu aşamalar sonucunda doktorunuz, sizin hakkınızda ve istekleriniz konusunda, siz ise doktorunuz ve yapmış olduğu işleri konusunda bir fikir sahibi olacaksınız. Eğer görüşmeden aklınızda en ufak bir soru işareti olmadan çıkıyorsanız doğru doktoru bulmuşsunuzdur.

Eğer cevaplanmamış sorularınız var veya muayene heyecanı ile bazı konuları yeterince görüşemediğinizi düşünüyorsanız 2. bir randevu alabilir ve doktorunuzla tekrar görüşebilirsiniz.

Estetik bir ameliyatta, doktor ve hasta karşi iki cephede değil aynı safta yer alır. Bu nedenle hastanın doktoruna güvenmesi ve aklındaki bütün soru işaretlerinden arınmış olarak ameliyata girmesi çok önemlidir. Ameliyat konusunda tedirginlikleri olan bir hasta, doktor için de bir stres kaynağıdır.

Bu nedenle ameliyat öncesi dönemde hasta doktoru ile birkaç kez görüşmeli her konuda aydınlanmalı olası riskler ve muhtemel ameliyat sonucu konusunda bilgi almalıdır.

​Unutmayın ki doktoruna güvenen ve ne istediğini bilen bir hastada ameliyat başarısı daha yüksektir.

Etiketler : burnunuz için doğru cerrah nasıl seçersiniz, burnunuz için doğru cerrah kimdirburun estetiğinin önemi, burun estetiğinin yararları, burun estetiğinin faydaları, burun estetiğinin yararları nelerdir, burun estetiğinin önemi nelerdir, burun estetiğinin sonuçları, burun estetiğinin sonuçları nerlerdir, burun estetiğinin zararları var mıdır, burun estetiğinin zararları nelerdir, bursa burun estetiği ameliyatı, burun estetiği ameliyatı bursa, burun estetiği ameliyatı, bursa burun estetiği, burun estetiği bursa, burun estetiği, estetik, bursa burun ameliyatı, burun ameliyatı bursa, burun ameliyatıTüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!