Burun Estetiği Sonrası Ağrı ve Şişlik

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 10.12.2023-- 00:27:54

Öğrencilik yıllarımda hastanede burun estetiği olan ve yüzü gözü mosmor olmuş, elinde içine burnundan akan kanların toplanması için verilmiş bir tas ile koridorlarda dolaşan hastaları hatırlıyorum. Geçen yıllar bize bu ameliyatın estetik bir ameliyat olduğu ve bu nedenle hasta konforunun daha ön planda tutulması gerektiğini öğretti.

Günümüzde artık hastalar estetik bir ameliyattan sonra daha az sıkıntı çekmek ve gündelik hayatlarına daha çabuk dönmek istiyorlar. Ben ameliyatlarımda bu konuya özel bir önem veriyorum; hastanın morarmaması, ameliyat sonrası kanamaması, yüzünde aşırı şişlik olmaması ve ameliyat sonrası dönemi minimum ağrı ile ya da tamamen ağrısız geçirmesi için önlemler alıyor ve bazı özel yöntemler uyguluyorum.

​Ancak yine de unutulmamalıdır ki kanama, morarma ve ağrı eşiği kişiden kişiye değişen özelliklerdir ve herkeste aynı şekilde olması beklenemez.

Etiketler : burun estetiği sonrası ağrı ve şişlik, burun estetiği sonrası ağrı, burun estetiği sonrası şişlik, burun estetiği sonrası ağrıları nasıl geçer, burun estetiği sonrası şişlikler nasıl geçer, burun estetiği sonrası şişliklerin inmesi için nasıl bir tedavi yöntemi uygulanabilir, burun estetiği sonrası ağrıların dinmesi için nasıl bir tedavi yöntemi uygulanabilir, burun estetiğinin önemi, burun estetiğinin yararları, burun estetiğinin faydaları, burun estetiğinin yararları nelerdir, burun estetiğinin önemi nelerdir, burun estetiğinin sonuçları, burun estetiğinin sonuçları nerlerdir, burun estetiğinin zararları var mıdır, burun estetiğinin zararları nelerdir, bursa burun estetiği ameliyatı, burun estetiği ameliyatı bursa, burun estetiği ameliyatı, bursa burun estetiği, burun estetiği bursa, burun estetiği, estetik, bursa burun ameliyatı, burun ameliyatı bursa, burun ameliyatı Tüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!