Burun Estetiği ve Eşlik Eden Solunum Problemleri

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 23.04.2024-- 14:08:56

Çoğu kez burundaki şekil bozukluğuna nefes alma problemi de eşlik eder. Burunda nefes güçlüğüne genelde irileşmiş burun etleri ya da septum deviasyonu neden olur. Septum, burun boşluğunu sağ ve sol olarak ikiye ayıran ve burnun tam ortasında düz olarak durması gereken bir kıkırdaktır.

Ancak çoğu kişide bu kıkırdak orta hatta değildir, sağa veya sola doğru eğimlidir. Bu durum eğimli olan tarafta nefes geçişini güçleştirir . Septumun eğri olması doğuştan gelen bir durum olabileceği gibi kazalar veya darbe sonucunda da gelişmiş olabilir. Bu durum sadece nefes porblemine yol açabileceği gibi dışraıdan eğri görünen bir buruna da neden olabilir.

​Görüldüğü gibi çoğu zaman estetik ve solunum problemi içiçe geçmiştir. Böyle bir durumda tek bir ameliyatla hem estetik hem de nefes probleminin giderilmesi çok mantıklıdır. Bu sayede hasta bir kez narkoz alarak, tek bir ameliyat olacak ve tek bir iyileşme süreci geçirerek her iki problemden kurtulacaktır.

Etiketler : burun estetiği ve eşlik eden solunum problemleri, burun estetiği ve eşlik eden solunum problemleri nelerdir, burun estetiği ve eşlik eden solunum problemleri nedir, burun estetiğinin önemi, burun estetiğinin yararları, burun estetiğinin faydaları, burun estetiğinin yararları nelerdir, burun estetiğinin önemi nelerdir, burun estetiğinin sonuçları, burun estetiğinin sonuçları nerlerdir, burun estetiğinin zararları var mıdır, burun estetiğinin zararları nelerdir, bursa burun estetiği ameliyatı, burun estetiği ameliyatı bursa, burun estetiği ameliyatı, bursa burun estetiği, burun estetiği bursa, burun estetiği, estetik, bursa burun ameliyatı, burun ameliyatı bursa, burun ameliyatıTüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!