Burun Estetiğinde Kapalı Ameliyat mı Açık Ameliyat mı ?

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 03.03.2024-- 03:42:33

Kapalı teknikte burun deliklerinin içinden kesi yapılarak ameliyat gerçekleştirilir. Bu teknik daha fazla deneyim gerektirmektedir, çünkü açık teknikteki gibi görerek değil kısmen görerek kısmen de dokular hissedilerek ameliyat yapmayı gerektiren bir yöntemdir.

Bu yöntem eğer sadece burundaki kemer alınacaksa veya burun ucunda geniş kapsamlı bir düzeltme yapılmayacaksa kullanılabilir. Kapalı yöntemde ameliyat süresi daha kısadır, burunda ameliyattan sonra ödem dediğimiz şişlikler daha az olur ve daha kısa sürer ayrıca dışarıdan görelen bir dikiş izi olmaz.

Açık yöntem ise burun içindeki kesiye ek olarak burun ucu cildinde yapılan bir kesi ile gerçekleştirilir. Bu yöntemde burun cildi yukarıya doğru bir kapak şeklinde açılıp tüm burun yapıları gözle görülür hale getirilir. Bu yöntem burun estetiği ameliyatını doktor açısından kolaylaştıran bir uygulamadır.

​''Open rhinoplasty'' diye de adlandırılan açık yöntem ile ameliyat süresi biraz uzamakta, burun ucunda minik de olsa bir iz kalmakta ama özellikle burun ucu problemi olan hastalarda daha iyi sonuç vermektedir.

Özellikle revizyon ameliyatlarında tercih edilmelidir. Sizin ameliyatınızda hangi yöntemin kullanılacağına, burnunuzdaki probleme bağlı olarak doktorunuz karar vermelidir. Sadece kapalı veya sadece açık yöntemi uygulayan bir doktor size kendi uyguladığı yöntemi dayatacaktır.

​Bu durumda önemli olan nokta, her iki yöntemi de uygulayabilen bir doktorun size uygun yöntemi belirlemesi olmalıdır.

Etiketler : burun estetiğinde kapalı ameliyat mı açık ameliyat mı, burun estetiğinde kapalı ameliyat mı açık ameliyat mı önemlidir, burun estetiğinde kapalı ameliyat mı kapalı ameliyat mı faydalı olur, burun estetiğinde kapalı ameliyat mı açık ameliyat mı yararlı olur, burun estetiği kapalı ameliyat mı önemlidir, burun estetiğinde kapalı ameliyatın faydaları, burun estetiğinde kapalı ameliyatın yararları, burun estetiğinde kapalı ameliyat zararları var mıdır, burun estetiğinde açık ameliyatının önemi, burun estetiğinde açık ameliyatının yararları, burun estetiğinde açık amelyatın faydaları, burun estediğide açık ameliyatının zararları var mıdır, burun estetiğinin önemi, burun estetiğinin yararları, burun estetiğinin faydaları, burun estetiğinin yararları nelerdir, burun estetiğinin önemi nelerdir, burun estetiğinin sonuçları, burun estetiğinin sonuçları nerlerdir, burun estetiğinin zararları var mıdır, burun estetiğinin zararları nelerdir, bursa burun estetiği ameliyatı, burun estetiği ameliyatı bursa, burun estetiği ameliyatı, bursa burun estetiği, burun estetiği bursa, burun estetiği, estetik, bursa burun ameliyatı, burun ameliyatı bursa, burun ameliyatı Tüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!