Burun Estetiğinde Yenilikler

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 02.06.2023-- 18:34:22

Modern anlamdaki burun estetiğinin tarihi 100 yıl öncesine dayanır. Geçen bu yüzyıl içinde burun estetiği konusunda elbette birçok yenilik ve gelişme oldu.

Öncelikle artık ameliyatlardan sonra uygulanan tamponlar daha modern ve ufak tamponlar ve hatta ortasındaki boru sayesinde nefes almayı engellemiyorlar. Ameliyatlarımda bazen hastanın ve ameliyatın seyrine göre tampon dahi kullanmıyorum.

Gelişen modern teknikler ve dokuya daha saygılı yaklaşımlar sayesinde ameliyatlardan sonra hastalarımda eskisi kadar çok şişlik ve morluk görmüyorum.

Günümüzde yapılan burun estetiği ameliyatlarında burun fonksiyonlarına daha fazla özen gösteriyoruz. Artık solunum ve koku alma duyusu gibi burnun fizyolojik mekanizmalarını burun estetiği ameliyatı sırasında daha ön planda tutuyoruz. Burun içindeki valf mekanizmasını koruyor hatta bozuk ise düzeltiyoruz.

Standart burunlar yerine kişiye özgü tasarımlar yapıyor ve kadın-erkek ayrımına dikkat edip cinsiyete göre burun planlaması yapıyoruz.

Tam bir burun estetiği gerekmeyen hastalarda burun ucu estetiği, ameliyatsız uygulamalarla burun şeklinin düzeltilmesi gibi yöntemler kullanıyorum.

​Ameliyat öncesi bilgisayar ortamında burun tasarımı yapmak ise hem hasta hem de doktor açısından çok rahatlatıcı bir yenilik.

Etiketler : Bursa burun estetiği, burun estetiği bursa, bursa burun ameliyatı, burun ameliyatı bursa, bursa burun estetiğinde yenilikler, burun estetiğinde yenilikler, bursa burun estetiğinde yenilikler nelerdir?, burun ameliyatındaki yenilikler, bursa burun ameliyatındaki yenilikler, bursa burun ameliyatındaki yenilikler nelerdir?, burun ameliyatı yenilikleri nelerdir?, burun ameliyatı yenilikleri bursa, Tüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!