Burun Estetiğine Hazırlık

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 23.04.2024-- 14:56:32

Burun estetiği öncesi ilk yapılacak iş, bir plastik cerrah ile görüşmek olmalıdır. Muayeneyi takiben doktorla olası burun şekli konusunda konuşmak ve hatta bilgisayar ortamında ameliyat sonrasındaki burun şekli konusunda tasarım yapmak gerekir. Bu görüşmede hasta beklentilerini açık bir şekilde anlatmalı, doktor ise yapabileceklerini ve yapamayacaklarını anlatmalı böylece beklentiler gerçekçi bir boyutta şekillendirilmelidir. Sağlık probleminiz veya kullandığınız ilaçlar konusunda doktorunuzu bilgilendirin. Genelde ameliyat öncesi sigarayı bırakmayı öneririz, eğer bunu yapamayacaksanız en azından azaltmayı denemelisiniz.

Ameliyat öncesi dönemde sağlığınıza dikkat edin, zira nezle, grip, sinüzit gibi bir durumda ameliyatınız ertelenecektir.

Aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaçlar, ameliyatta aşırı kanamaya ve morarmaya yolaçabilir, bu nedenle başta Aspirin olmak üzere tüm kan sulandırıcı ilaçlar, E vitamini, Ginko Biloba, Omega 3, Coenzim Q10 içeren haplar, ameliyattan 2 hafta önce bırakılmalıdır. Kan sulandırıcı özelliği olan kirazın tüketimi de sınırlandırılmalıdır.

Ameliyattan bir gün önce veya şartlar gerektirdiği takdirde ameliyat sabahı hastanede bazı tahliller yapılacak ve size narkoz verecek anestezi uzmanı tarafından muayene edileceksiniz.

​Ameliyat saatinden 6-8 saat kadar önce aç-susuz olmanız gerekmektedir. Narkozdan ayılırken bulantı ve kusmanız olursa midenizin boş olması, olası bazı sıkıntıları önlemek için gereklidir. Genellikle ameliyattan sonra 6 saat kadar daha aç kalmanız gerekecek ancak bu süre boyunca vücudunuzun sıvı ve enerji gereksinimi serumlar yardımıyla sağlanacaktır. 

Ameliyat sabahı banyo yapmanız tavsiye edilir, bu hem antisepsi hem de ameliyat sonrası dönemde kendi rahatlığınız için gereklidir. Hastaneye giderken vücudunuzda krem, nemlendirici, tırnaklarınızda oje olmamasına dikkkat etmelisiniz. Ayrıca ameliyata giderken takı, mücevher, saat, toka ve benzerlerinin çıkarılmış olmasına özen gösteriniz. Adetli olmak bu ameliyata engel değildir.

​Ameliyata gelirken, önden düğmeli veya fermuarlı, giyip çıkarması kolay olacak (gömlek veya eşofman tarzı) kıyafetler tercih etmeniz önerilir. Burunda alçı varken bu tip kıyafetlerin giyilip çıkarılması daha kolay olacaktır.

Etiketler : burun estetiğine hazırlık, burun estetiğine hazırlık nasıl yapılır, burun estetiğine hazırlık nasıl olmalıdır, burun estetiğine hazırlık neden önemlidir, burun estetiğine hazırlığın faydaları nelerdir, burun estetiğinin önemi, burun estetiğinin yararları, burun estetiğinin faydaları, burun estetiğinin yararları nelerdir, burun estetiğinin önemi nelerdir, burun estetiğinin sonuçları, burun estetiğinin sonuçları nerlerdir, burun estetiğinin zararları var mıdır, burun estetiğinin zararları nelerdir, bursa burun estetiği ameliyatı, burun estetiği ameliyatı bursa, burun estetiği ameliyatı, bursa burun estetiği, burun estetiği bursa, burun estetiği, estetik, bursa burun ameliyatı, burun ameliyatı bursa, burun ameliyatıTüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!