Burun Estetiğine Uygun Musunuz

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 23.09.2023-- 14:17:31

Burun estetiği için en önemli kriter yaştır. Erkeklerde 18, kızlarda ise 17 yaş sınırı beklenmelidir. Bu yaşlar hem burun kemiklerinin gelişiminin tamamlandığı, hem de kişinin böyle bir ameliyata karar verebilmesi için ruhsal olgunluğa eriştiği yıllardır.

Yine de hasta 18 yaşın altında ise yani reşit değilse diğer tüm ameliyatlarda olduğu gibi anne baba izni olmadan bu ameliyatın yapılması mümkün değildir. Burun estetiği ameliyatında çıkış noktası kendiniz olmalısınız. Yani birisi burnunuzu beğenmediği veya eşiniz istediği için değil siz istediğiniz için bu ameliyatı olmalısınız.

Burun estetiğinde gerçekçi beklentilere sahip olmak da çok önemlidir. Burun estetiği sonrasında sahip olacağınız daha güzel görünen bir burun, özgüveninizi arttırıp psikolojinizi düzeltebilir ancak hayatınıza yön vermez, hayatınızda yaşadığınız sosyal, ailevi veya mesleki sorunlarınızı çözmez. Bu nedenle sizi burun estetiği ameliyatına iten beklentilerinizin gerçekçi beklentiler olduğundan emin olun.

​Burun estetiği olmaya aday hastalarda aradığımız bir diğer kriter, sağlıklı duygusal ve psikolojik yapıdır. Bunların dışında doktorunuz kullandığınız ilaçları ve diğer sağlık problemlerinizi sorarak ameliyata uygunluğunuzu değerlendirecektir.

Etiketler : burun estetiğine uygun musunuz, burun estetiğine uygun olmak için neler yapmalıyım, burun estetiğine uygun olduğumu nasıl anlayabilirim, burun estetiğine uygun olup olmadığımı nasıl anlayabilirim, burun estetiğine nasıl uygun olabilirim, burun estetiğinin önemi, burun estetiği nedir, burun estetiğinin yararları, burun estetiğinin yararları nelerdir, burun estetiğinin faydaları, burun estetiğinin sonuçları, bursa burun estetiği ameliyatı, burun estetiği ameliyatı bursa, burun estetiği ameliyatı, bursa burun estetiği, burun estetiği bursa, burun estetiği, estetik, bursa burun ameliyatı, burun ameliyatı bursa, burun ameliyatıTüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!