Burun Estetiğinin Komplikasyonları

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 23.04.2024-- 14:55:45

Ameliyat sonrasında gelişen, beklenmeyen ve istenmeyen durumlar ''komplikasyon'' olarak adladırılır.

Burun estetiği sonrası nadir de olsa görülebilecek tıbbi komplikasyon aşırı kanamadır ve tekrar müdahale gerektirebilir. Bir diğer sorun ise burun estetiği sonrası gelişen nefes alma güçlüğüdür.

Burun içi mekanizmalarına dikkat edilmeden yapılan ameliyatlar veya burun içi kemik ve kıkırdaklarının aşırı çıkarılması sonucu gelişebilir. Revizyon ameliyatı ile düzeltme gerekebilir.

Bunların dışında elde edilen estetik sonucun yeterli olmaması veya hastanın beklentilerini karşılamaması gibi estetik komplikasyonlardan da bahsetmek gerekir. Bu durumun yaşanmaması için ameliyat öncesinde istenen burun şeklinin detaylı olarak tartışılmalı ve daha da iyisi dijital teknoloji ile burun şekli bilgisayara aktarılan fotoğraf üzerinde tasarlanmalıdır.

​Doktorun deneyimi ile değişse de burun estetiği sonrası revizyon oranının dünya ortalaması %10'dur. Kliniğimizde burun estetiği sonrası revizyon gereksinimi %1 civarındadır.

Etiketler : burun estetiğinin komplikasyonları, burun estetiğinin komplikasyonları nelerdirburun estetiğinin önemi, burun estetiğinin yararları, burun estetiğinin faydaları, burun estetiğinin yararları nelerdir, burun estetiğinin önemi nelerdir, burun estetiğinin sonuçları, burun estetiğinin sonuçları nerlerdir, burun estetiğinin zararları var mıdır, burun estetiğinin zararları nelerdir, bursa burun estetiği ameliyatı, burun estetiği ameliyatı bursa, burun estetiği ameliyatı, bursa burun estetiği, burun estetiği bursa, burun estetiği, estetik, bursa burun ameliyatı, burun ameliyatı bursa, burun ameliyatıTüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!