Burun Revizyonu Ameliyatı

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 23.09.2023-- 12:54:17

Burun estetiği sonrası istenen sonucun alınamaması ve tekrar ameliyat olmak zorunda kalmak sevimsiz bir durumdur. Kendi hastalarımda bu oran %1 civarındadır. Ancak bilimsel literatür bu oranı %10'a kadar normal kabul eder.

Bu ameliyatı olmadan önce doktorunuz ameliyatın iyi ve güzel yönlerini anlattığı kadar olası risklerinden ve istenmeyen sonuçlardan da bahsetmelidir. Günlük hayatımızda da farkında olmadan risk alırız, örneğin arabaya veya uçağa binerken bir kaza riski vardır. Aynen günlük hayatta karşılaştığımız riskler gibi tüm ameliyatlar ve tabii ki burun estetiği ameliyatı da bazı riskler içerir.

İşinin ehli, deneyimli, işine saygı duyan ve işini özenle yapan bir doktorun bu komplikasyonlarla karşılaşma olasılığı daha az olsa da asla sıfır değildir. Zira her doktorun bir komplikasyon oranı vardır, hiç komplikasyonla karşılaşmayan doktor, hiç ameliyat yapmayan doktordur. Eğer ameliyattan sonra beklentilerinizi karşılamayan bir burun ortaya çıktıysa, emin olun ki bu durum en az hasta kadar doktoru da üzecektir.

Her nekadar ilk ameliyatın iyileşme süresi 15 gün olsa da burunda ödemlerin geçmesi ve burnun son şeklini alıp düzeltilecek noktaların tespit edilmesi için en az 6 ay beklemek gerekmektedir. 6-12 aylık bekleme süresi sonunda planlama yapılıp düzeltilecek alanlar saptanır ve revizyon ameliyatına yönelik bir plan oluşturulur.

Aşırı kalkık burunlar, açık çatı denen burun sırtındaki kemiklerin göründüğü haller, burun ucundaki kıkırdakların fazla çıkarılması nedeniyle çimdiklenmiş gibi duran burunlar, burunda çökme veya burun ucunda düşme gibi komplikasyonlar düzeltilemeyecek sorunlar değildir.

​Ancak şu da unutulmamalıdır ki; revizyon ameliyatları her zaman için ilk ameliyata göre daha zordur ve mutlaka bu konuda deneyimi olan bir plastik cerrah tarafından yapılmalıdır.

Etiketler : Revizyon Burun Estetiği, revizyon burun estetiği, estetik revizyon burun, bursa burun revizyon burun ameliyatı, bursa estetik, estetik, burun estetiği uzmanı, burun estetiği ameliyatı, sarkık burun, burun tabanı, revizyon, başarılı revizyon burun ameliyatı, başarısız burun estetiği, estetik burun, burun estetiği,  revizyon burun ameliyatı, ameliyat revizyon burun estetiği, bursa revizyon burun ameliyatıTüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!