Burunda Düşme

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 23.04.2024-- 14:02:31

Muayene için gelen hastalarımzın en çok sorduğu sorulardan biri ameliyattan sonra burunda düşme riskinin ne kadar olduğudur.

Burunda düşme, burun ameliyatı sırasında burun ucundaki kıkırdaklardan veya burnun ortasında yer alan, iki burun deliği arasında duvar görevi gören septum denen kıkırdaktan gereğinden fazla parça çıkarılması sonucu burun ucunun veya burun orta kısmının çökük görünmesi halidir.

Ameliyattan sonraki erken dönemde burnun şiş ve ödemli olması nedeniyle fark edilmez ancak zaman ileleyip şişlikler geçince ortaya çıkar. Ameliyatlarımda doğallıktan yana olduğum ve dokuya saygı prensibi ile hareket ettiğim için gereksiz doku çıkarmıyorum.

​Bu nedenle hastalarımızda bu sorun ile karşılaşmıyoruz. Burunda düşme sorunu yaşayan hastalarda ise bir revizyon ameliyatı ile bu sorunu gidermek mümkündür.

Etiketler : burunda düşme, burunda düşmenin zararları, burunda düşmenin zararları nelerdir, burun estetiğinin önemi, burun estetiğinin yararları, burun estetiğinin faydaları, burun estetiğinin yararları nelerdir, burun estetiğinin önemi nelerdir, burun estetiğinin sonuçları, burun estetiğinin sonuçları nerlerdir, burun estetiğinin zararları var mıdır, burun estetiğinin zararları nelerdir, bursa burun estetiği ameliyatı, burun estetiği ameliyatı bursa, burun estetiği ameliyatı, bursa burun estetiği, burun estetiği bursa, burun estetiği, estetik, bursa burun ameliyatı, burun ameliyatı bursa, burun ameliyatıTüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!