Dolgu Maddesi veya Yağ Enjekte Ederek Memeyi Büyütmek

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 28.10.2020-- 18:12:20

Meme implantları dışında son yıllarda memenin bazı dolgu maddeleri ile ve kişinin kendi yağı ile büyütülmesini sıkça duyar olduk. Bu yöntemler asla meme implantının yerine geçebilecek yöntemler değildir, daha önemlisi bazı sakıncalar ve riskler taşırlar.

Memeye enjekte edilen yağın bir kısmı kısa bir süre içinde erimekte, bu nedenle de işlemin tekrarlanması gerekmektedir. Bu durum bu tip bir ameliyatın maliyetini arttırdığı gibi hastaya sık sık ameliyat olmak gibi bir yük getirir. Bundan daha önemlisi ise memeye enjekte edilen yağın bir süre sonra kalsifiye olup sertleşmesi veya yağ nekrozu denen bir olay nedeniyle çürüyüp kistlere neden olmasıdır. Her iki durum da ileride hastaya uygulanacak ultrasonografi veya mamografi gibi tetkiklerde kafa karışıklığına yol açabilmektedir.

Kısaca hiçbir yöntem meme implantı (silikon) kadar güvenilir değildir. Meme protezlerinin 1960'lı yıllardan beri kullanılıyor olması ise bu yöntemin güvenilirliğini ve uzun dönemli sonuçlarının biliniyor olmasını sağlamaktadır.

​Ayrıca meme krem veya hap ile büyümez.

Etiketler : dolgu maddesi veya yağ enjekte ederek memeyi büyütmek, meme büyütme ameliyatında dolgu maddesi, meme büyütme ameliyatında dolgu maddesinin önemi, meme büyütme ameliyatında yağ enjekte edilmesi, meme büyütme ameliyatında yağ enjekte edilmesinin önemi, meme büyütme ameliyatında dolgu maddesiveya yağ enjekte ederek memeyi büyütmenin hangisi daha çok faydası olabilir?, bursa meme büyütme ameliyatı, meme büyütme ameliyatı bursa, meme büyütme ameliyatı, bursa meme silikon ameliyatı, meme silikon ameliyatı bursa, meme silikon ameliyatı, bursa silikon ameliyatı, silikon ameliyatı bursa, silikon ameliyatı, meme büyütme ameliyatının önemi, meme büyütme ameliyatının yararları, meme büyütme ameliyatının faydaları, meme büyütme ameliyatının sonuçları, meme büyütme ameliyatının zararı var mıdır, meme büyütme ameliyatının yararları nelerdir, meme büyütme ameliyatının sonuçları nelerdir, silikon ameliyatının faydaları, silikon ameliyatının zararları nelerdir, Tüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!