Dr. Murat TEZCAN

Dr. Murat Tezcan, 1968 yılında Balıkesir'de doğdu. 1985 yılında girdiği Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Tıp Doktoru ünvanını alarak 1991 yılında mezun oldu. Aynı yıl Uludağ Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimine başladı.

1993 yılında Norveç Hükümeti'nin bursu ile yanık konusunda incelemeler yapmak üzere Bergen Üniversitesi Haukeland Hastanesi'nde bulundu. Daha sonra estetik cerrahi konusunda deneyimini arttırmak amacıyla gittiği ABD'nin Ohio eyaleti Cleveland kentinde Mednet Hastaneler Grubu'nda incelemeler yaptı. 1996 yılında kraniofacial cerrahi konusunda eğitim almak amacıyla Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı'nda çalıştı.

1997 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesindeki görevini tamamlayıp Bursa Vatan Hastanesi'nin Estetik, Plastik Cerrahi ve El Cerrahisi Kliniği'nde göreve başladı. 1998 yılında mezoterapi eğitimi almak için Fransa'nın Paris kentine gitti.

​Dr. Murat Tezcan'ın bir çok yurt içi ve yurt dışı yayınları bulunmaktadır, evlidir, İngilizce ve İtalyanca bilmektedir. Tarihi araştırmalar yapmakta olan Dr. Murat Tezcan'ın kısa öykü çalışmaları da vardır. 

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!