Gözaltı Morlukları

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 03.03.2024-- 04:58:49

Neden bazı insanların göz altı mordur?
Göz altı morlukları genelde bu 3 nedenle meydana gelir;

-Göz altındaki damarların cilde yakın ve geniş olması nedeniyle damar içindeki kanın renginin ciltte koyuluk olarak görülmesi,
-Göz altı cildinde cilde rengini veren pigmentlerin fazla olması
-Göz altı torbalarının artması ile gözaltının mor görünmesi.

Göz altı morlukları genelde tedavisi zor bir konudur. Tamamen yok etmekten ziyade, azaltmak hedeflenmelidir. Eğer morluk, torbalanma nedeniyle oluyorsa göz altı estetiği iyi bir çözüm olacaktır.

​Eğer problem damar genişlemesi ve damarların cilt yüzeyine yakın olması nedeniyle ise lazer uygulamaları kullanılabilir. Eğer pigment artışına bağlı bir morluk varsa, kimyasal peeling, lazer ve cildi soyan kremler yardımcı olabilir. Ayrıca C, K ve A vitamini Kojik asit içeren kremler de işe yaramaktadır.

Etiketler : gözaltı morlukları, göz altı morluklarının nedenleri nelerdir?, bursa göz çevresi estetiği, göz çevresi estetiği bursa, bursa göz altı torbası aldırma, bursa göz altı kırışıkları, bursa göz altı torbaları ameliyatı,bursa alt göz kapağı estetiği, bursa üst göz kapağı estetiği, bursa göz çizgileri estetiği, bursa kaz ayağı estetiği, bursa göz altı morlukları tedavisi, bursa kaş kaldırma estetiği, bursa kaş kaldırma, bursa kaş kaldırma ameliyatı, bursa göz kapağı estetiği, bursa transkonjonktival blefaroplasti, bursa tear trough deformitesi göz altı morlukları ameliyatından sonra neler yapmalııyız?, Tüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!