Hangi Liposuction? (Laser, Ultrasound, Vaser, Power Asissted)

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 08.03.2021-- 12:40:34

Liposuction ameliyatı sırasında önce, vücutta nispeten katı durumda bulunan yağ daha sıvı hale getirilir. Böylece liposuction işlemi uygulanırken yağ daha kolay, daha homojen ve dokuları travmatize etmeden emilebilir.

Liposuction ile ilgili değişik yöntemler ve adlandırmalar ameliyatın bu aşaması ile ilgilidir. Kimi plastik cerrahlar yağ yumuşatma işlemini sıvı enjekte ederek, kimileri lazer, kimileri de ultrason yardımı ile yapar.

Bu işlemden sonra uygulanan temel yağ emme işleminde ise bir farklılık bulunmamaktadır. Liposuction hakkında kısa bir araştırma yapan herkesin görebileceği gibi her doktorun ''en iyi'' diye önerdiği yöntem kendi kullandığı yöntemdir Peki gerçekte en iyi yöntem hangisidir?

​''Aesthetic Surgery Journal'' adlı derginin 2009 yılı Kasım-Aralık sayısında yayınlanan bir makaleye göre, liposuction ameliyatında uygulanan bu farklı yöntemler temel sonuç üzerinde anlamlı bir fark yaratmamaktadır. Bu durumda ameliyatın hangi yöntemle yapıldığından çok, ameliyatı yapan doktor ve deneyimi önemlidir.Etiketler : hangi liposuction yöntemi (laser,ultrasound,vaser,power asisted), hangi liposuction ameliyatı daha etkilidir?, bursa liposuction, liposuction bursa, bursa liposuction ameliyatı, liposuction ameliyatı bursa, liposuctionın yararları nelerdir?, liposuctionın zararları var mıdır?, liposuction ameliyatını zor mu oluyor?, liposuction ameliyatı hakkında bilgi, liposuction ameliyatı sonrası doktor tavsiyesi, bursa ameliyatsız yağ giderme, ameyatsız yağ giderme yöntemleri, bursa kuru ve ıslak liposucion ameliyatı, liposuction muayenehanede mi hastanede mi?, liposuction için uygun hastalar kimlerdir?, liposuction nerelere uygulanır?, liposuction için ideal kilo nedir?, liposuction için uygun yaş kaçtır?, hangi liposuction ameliyatı sonrası etkisi daha fazladır?Tüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!