İple Burun Estetiği

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 23.09.2023-- 14:02:07

Diğer tüm ameliyatlarda olduğu gibi burun estetiğinde de ameliyatsız, kolay, basit ve gündelik hayattan alıkoymayan yöntemlere ilgi yoğundur. Maalesef hastaların bu arayışını suistimal eden ''15 dakikada yapılan'', '' kansız'', '' neştersiz'', '' öğle arası estetikleri'' giderek artmaktadır.

Her akşam televizyon haberlerinde ''hanımlar, beyler müjde'' spotu ile ekrana gelen bu yöntemler hastalarda da kafa karışıklığı oluşturmaktadır. Genel olarak iple yapılan estetikler, klasik anlamdaki estetik ameliyatlara alternatif değildir​.

Benzer şekilde iple burun estetiği de bir burun estetiği ameliyatının alternatifi değildir. Burun üç boyutlu bir organdır ve burundaki şekil bozukluklarına müdahale ederken çok noktadan, kemiğe, kıkırdağa, burun cildine ve burun içi mekanizmalara müdahale etmek gerekir.

​İple estetikte ise sadece bir noktadan burun ucuna kaldırma yapılmaktadır. Genelde bu müdahaleden belli bir süre sonra burun eski halini almaktadır. Bu yöntem, yine de sınırlı beklentisi olan, burun estetiği ameliyatından korkan veya iyileşme süresini tolere edemeyecek hastalar için geçici bir çözüm olarak görülebilir.

Etiketler : iple burun estetiği, iple burun estetiğinin önemi, iple burun estetiğinin yararları, iple burun estetiğinin faydaları, iple burun estetiğinin yararları nelerdir, iple burun estetiğinin faydaları nelerdir, iple burun estetiğinin sonuçları, iple burun estetiğinin sonuçları nelerdir, iple burun estetiği nedir, burun estetiğinin önemi, burun estetiğinin yararları, burun estetiğinin faydaları, burun estetiğinin yararları nelerdir, burun estetiğinin önemi nelerdir, burun estetiğinin sonuçları, burun estetiğinin sonuçları nerlerdir, burun estetiğinin zararları var mıdır, burun estetiğinin zararları nelerdir, bursa burun estetiği ameliyatı, burun estetiği ameliyatı bursa, burun estetiği ameliyatı, bursa burun estetiği, burun estetiği bursa, burun estetiği, estetik, bursa burun ameliyatı, burun ameliyatı bursa, burun ameliyatıTüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!