İple Kulak Estetiği

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 18.10.2021-- 11:12:52

Son zamanlarda iple estetik kavramını sıkça duyar olduk. Yüz germe yerine iple yüz germe, kulak estetiği yerine iple kulak estetiği gibi.

Bu tip yöntemler tek bir aks üzerinde çalışarak fonksiyon görür ama örneğin kulak 3 boyutludur ve kulaktaki problemler farklı açılarda olabilir.

Mesela kulak estetiği yaparken tek amaç kulağı iple gererek başa daha yakın hale getirmek değildir. Bazen kulak kıkırdağını zayıflatmak, bazen güçlendirmek bazen de kulak kıkırdağından bir parça çıkarmak gerekebilir.

İple yapılan kulak estetiğinde sadece tek bir işlem yapılır. Her problemin çözümünde tek bir yöntem kullanmak doğru değildir. Zira estetik cerrahi kişiye ve problemine özgü ameliyatlar gerektirir.

​Kısacası, iple kulak estetiği gibi bazı yeni yöntemler bilim camiasında genel kabul görmedikleri ve uzun dönemli sonuçları bilinmediği için kulak estetiği ameliyatının alternatifi değildir.

Etiketler : iple kulak estetiği, bursa iple kulak estetiği, kulak estiği bursa, iple kulak estetiğinin yaraları, iple kulak estetiğinin zararları, iple kulak estetiğinin yararları nelerdir?, iple kulak estetiğinin zararları nelerdir?, kulak ameliyatı, kulak ameliyatı bursa, bursa kepçe kulak ameliyatı, kulak ameliyatının yararları, kulak ameliyatının zararları, kulak ameliyatının yararları nelerdir?, kulak ameliyatının zararları nelerdir?, kulak ameliyatının zararları var mıdır?, kulak ameliyatı sonrası doktor tavsiyesi, kulak ameliyatı sonrası uyulması gerekenler nelerdir?, kulak ameliyatı sonrası nasıl bi yol izlemeliyim?, kulak ameliyatının ideal yaş kaçtır?, kulak ameliyatı olmalı mıyım?, kulak ameliyatı olmam gerektiğini nasıl anlayabilirim?

 Tüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!