Kaş Kaldırma

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 09.12.2023-- 22:48:13

Genelde kadınlarda kaş kaldırmaya bir merak olmakla birlikte, bana bu amaçla başvuran kadınların büyük çoğunluğunda kaşlarının normal yerinde olduğunu ve kaldırılmaya ihtiyaç olmadığını gözlemlemişimdir.

Üst göz kapağında cilt fazlası olan bir çok hasta, bunun kaşın kaldırılması ile çözülebileceğini düşünür aslında bunun tedavisi üst göz kapağı estetiği ile yapılır.

Gerçek anlamda kaş düşüklüğü olan hastalarda ise bunun tedavisi için uygulanan 3-4 yöntem vardır.

Bunlardan ilki ''Şakak Germe'' ameliyatıdır. Şakak bölgesinde yapılan bir kesi ile gerçekleştirilir. İplerle yapılan kaş kaldırma işlemi ise genelde diğer tüm iple estetikler gibi uzun süreli sonuçları olmayan ve artık popülerliğini yitirmiş bir yöntemdir.

​Günümüzde daha çok rağbet gören yöntem ise ''Endoskopik Germe''dir. Saç içindeki küçük kesilerle yapılır. Ayrıca üst göz kapağı estetiği sırasında aynı kesi kullanılarak kaşı kaldırmak mümkündür.

Etiketler : kaş kaldırma, bursa kaş kaldırma, kaş kaldırma operasyonun zararları var mıdır?, kaş kaldırma operasyonu için doktor tavsiyesi, kaş kaldırma operasyonu sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar, bursa göz çevresi estetiği, göz çevresi estetiği bursa, bursa göz altı torbası aldırma, bursa göz altı kırışıkları, bursa göz altı torbaları ameliyatı,bursa alt göz kapağı estetiği, bursa üst göz kapağı estetiği, bursa göz çizgileri estetiği, bursa kaz ayağı estetiği, bursa göz altı morlukları tedavisi, bursa kaş kaldırma estetiği, bursa kaş kaldırma, bursa kaş kaldırma ameliyatı, bursa göz kapağı estetiği, bursa transkonjonktival blefaroplasti, bursa tear trough deformitesiTüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!