Kepçe Kulak Ameliyatı

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 09.12.2023-- 23:42:16

Bu ameliyatta temel amaç kulağın kıvrımlarını şekillendirmek ve kulağı başa daha yakın bir hale getirmektir. Bu amaçla kulak arkasından çalışılır böylece dışarıdan görünen bir dikiş izi olmayacaktır. Kulak arkasında yapılan kesi ile kulak kıkırdağına ulaşılır ve kulakta yeterince oluşmamış kıvrım dikişler yardımı ile oluşturulur.

Eğer kulak deliğinin önündeki kıkırdak aşırı büyük ve yayvan ise buradan bir miktar kıkırdak çıkarılır. Kulak arkasındaki kesi emilebilen dikişlerle kapatılır böylece amaeliyattan sonra dikiş alma ihtiyacı olmaz.

​Ameliyattan sonra 1 hafta kullanılmak üzere bir bandaj uygulanır. Ameliyatın ortalama süresi 1 saat kadardır.

Etiketler : kepçe kulak ameliyatı, kepçe kulak, bursa kepçe kulak ameliyatı, kepçe kulak ameliyatı bursa, kepçe kulak ameliyatı, kepçe kulak estetiği, kepçe kulak ameliyatı nasıl yapılır?, kepçe kulak ameliyatının yararları nelerdir?, kepçe kulak ameliyatının zararları nelerdir?, kepçe kulak ameliyatının yararları, kepçe kulak ameliyatının zararları, kepçe kulak ameliyatının sonuçları, kepçe kulak ameliyatının nedenleri?, kepçe kulak neden olur?, kepçe kulak onarımı için ideal yaş nedir? Tüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!