Kuru ve Islak Liposuction

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 13.12.2019-- 00:00:21

Ameliyat tekniği temelde aynı da olsa ameliyat öncesi hazırlık aşamasını ilgilendiren detay farklılıkları vardır. '

''Kuru'' yöntemde direkt olarak liposuction işlemi yapılır.

Islak yöntemde ise yağlanmanın olduğu bölgeye ''özel bir sıvı'' enjekte edilerek yağ dokusunun katı halden daha sıvı hale geçmesi, böylece vücut dışına daha kolay ve homojen bir şekilde çekilmesi sağlanır.

Islak yöntem ''wet teknik'' veya ''Tumescent teknik'' olarak da bilinir. Islak yöntemde kullanılan sıvının içinde ameliyat bölgesindeki damarları daraltan bir ilaç konulmakta böylece ameliyat sonrası morluklar minimum olmaktadır.

Sıvı içine eklenen ağrı kesiciler sayesinde ise ameliyat sonrası dönem daha konforlu geçmektedir. Islak yöntemde ameliyat sonrası komplikasyonlarından olan ciltte çukurların oluşması riski de daha minimumdur.

​Bütün bu nedenlerden dolayı günümüzde ıslak yöntem ile liposuction daha çok tercih edilmektedir.

Etiketler : kuru ve ıslak luposuction, kuru liposuction mı yoksa ıslak liposuction mı tercih edilmeli, bursa liposuction, liposuction bursa, bursa liposuction ameliyatı, liposuction ameliyatı bursa, liposuctionın yararları nelerdir?, liposuctionın zararları var mıdır?, liposuction ameliyatını zor mu oluyor?, liposuction ameliyatı hakkında bilgi, liposuction ameliyatı sonrası doktor tavsiyesi, bursa ameliyatsız yağ giderme, ameyatsız yağ giderme yöntemleri, bursa kuru ve ıslak liposucion ameliyatı, liposuction muayenehanede mi hastanede mi?, liposuction için uygun hastalar kimlerdir?, liposuction nerelere uygulanır?, liposuction için ideal kilo nedir?, liposuction için uygun yaş kaçtır?, kuru liposuctionın yararları nelerdir?, ıslak liposuctionın yararları nelerdir?, Tüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!