Meme Dikleştirme

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 03.03.2024-- 04:50:54

MEME DİKLEŞTİRME
Meme küçültme ameliyatında temel amaç meme dokusunu ufaltmaktır. Meme dikleştirme ameliyatında ise meme cildini azaltmak temel amaçtır.

Sarkık bir memede temel problem meme dokusu ile meme etrafındaki derinin birbiri ile uyumsuz olmasıdır. Memenin meme hacmine göre daha bol bir deri ile çevrelenmiş olması, adeta 38 beden giyinen birinin 40 beden kıyafet ile dolaşmasına benzer. Yani burada meme dokusunun üstündeki cilt, memeyi dik ve diri tutamayacak kadar boldur. Bu durumda meme dikleştirme ameliyatı iyi bir alternatiftir.

Meme Dikleştirme Ameliyatında Zamanlama
​Meme, adet, hamilelik ve doğumlardan etkilenen bir organdır. Meme dikleştirme ameliyatı olmuş bir bayanın ameliyattan sonra hamile kalması, doğum yapması ve emzirmesinde bir sorun yaşanmaz ancak doğum süreci az veya çok meme şeklini bozacaktır. Bu nedenle genelde meme dikleştirme ameliyatını, doğum ve emzirme konularını bitirmiş kişilerde düşünmek daha mantıklıdır.

Meme Dikleştirme Ameliyatına Hazırlık
Bu ameliyatı düşünen bir kişinin ameliyattan 1-2 hafta önce aspirin ve benzeri kan sulandırıcılarını kesmesi gerekmektedir. Ayrıca yara iyileşmesi konusundaki olumsuz etkileri nedeniyle sigara kullanımının azaltılması veya daha da iyisi tamamen kesilmesi gerekmektedir. Meme ile ilgili her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da ameliyat tarihi, adet dönemine denk getirilmemelidir.

Etiketler : Bursa meme dikleştirme ameliyatı, meme dikleştirme ameliyatı bursa, meme dikleştime ameliyatı, meme dikleştirme ameliyatı nasıl yapılır?, meme dikleştirme ameliyatına hazırlık, meme dikleştirme ameliyatına hazırlıkları nelerdir?,  bursa meme dikleştirmeTüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!