Meme İmplantı Ameliyatında Giriş Alanları

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 20.01.2021-- 10:06:54

Meme implantı memenin arkasına 3-4 cm'lik bir kesi yapılarak yerleştirilir. Bu kesi meme altında meme ucunda veya koltuk altında olabilir. Ayrıca göbek deliği etrafında yapılan bir kesi kullanılarak da bu işlem gerçekleştirilebilir.

Bu yöntemlerden akla en yakın olan meme altı veya meme ucudur. Zira bu bölgelerdeki izler her zaman iç çamaşırı ve bikininin altında kalacaktır. Oysaki koltuk altı veya göbek deliğindeki bir izi kamufle etmek giyilen kıyafete göre her zaman kolay olmayacaktır. Koltuk altı kesisi ile sadece kas altı uygulaması yapılabilmekte kas üstü uygulaması yapılamamaktadır.

Göbek deliği kesisinde ise sadece saline (tuzlu su içeren) implant uygulaması yapılabilmektedir. Bu her iki yöntem de teknik zorlukları kısıtlı seçeneklere uygun olmaları nedeniyle yaygınlaşmamıştır.

Meme ucu kesisi özellikle meme başının büyük olup daraltılması gerektiği durumlarda kullanılabilir. Meme başının çok ufak ve uygulanacak implantın büyük olduğu durumlarda bu kesi iyi bir seçenek değildir. Özellikle ileriki dönemlerde doğum yapmayı ve emzirmeyi planlayan bayanlarda meme ucu kesisi yerine meme altı kesisine yönelmek daha doğru bir seçenektir.

Özellikle koheziv jel denen son jenerasyon implantların meme altı kesisi ile yerleştirilmeleri meme ucu kesisine göre daha kolay olmaktadır. Meme altı kesisi meme implantını uygulamak için en ideal yoldur. Bu kesi ile iz memenin altında kalmakta, ayrıca iç çamaşırı ve bikini ile kamufle edilebilmektedir. Meme altı kesisi tam olarak meme ile gövdenin birleştiği noktada yapılırsa da implant uygulandıktan sonra meme büyüyeceği ve bu birleşme hattı daha yukarıya kayacağı için bu kesisinin yerinin ameliyat sonrasında oluşacak yeni birleşme hattına göre dizayn edilmesi gerekir.

​Bu ameliyatları çokça yapmış tecrübeli bir plastik cerrah bu kesiyi bu konuyu göz önünde tutarak planlayacaktır.

Etiketler : meme implantı ameliyatında giriş alanları, meme implant ameliyatının yararları, meme implant ameliyatının faydaları nerlerdir, meme implant ameliyatı kas üstüne mi yapılmalıdır, bursa meme büyütme ameliyatı, meme büyütme ameliyatı bursa, meme büyütme ameliyatı, bursa meme silikon ameliyatı, meme silikon ameliyatı bursa, meme silikon ameliyatı, bursa silikon ameliyatı, silikon ameliyatı bursa, silikon ameliyatı, meme büyütme ameliyatının önemi, meme büyütme ameliyatının yararları, meme büyütme ameliyatının faydaları, meme büyütme ameliyatının sonuçları, meme büyütme ameliyatının zararı var mıdır, meme büyütme ameliyatının yararları nelerdir, meme büyütme ameliyatının sonuçları nelerdir, silikon ameliyatının faydaları, silikon ameliyatının zararları nelerdir,  Tüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!