Meme İmplantların Tarihçesi

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 20.01.2021-- 09:35:33

1800'lerin sonundan 1960'lara kadar meme büyütme amacıyla birçok malzeme kullanılmıştır (yağ bezesi, parafin, hayvan kıkırdakları, lastik, kauçuk, poliüretan sünger vb.).

Modern anlamdaki ilk silikon jel meme implantı 1962 yılında Dow Corning firmasınca üretilmiştir. 1964 yılında bir Fransız firması serum fizyolojik (tuzlu su) içeren implantları geliştirmiştir. İlk üretilen silikon implantlar sıvı ve akışkan silikon jel içeriğe sahiptiler, günümüzde ise silikon implantlar ''cohesive gel'' denen akışkan özelliğe sahip olmayan, daha katı ve dış kılıfı yırtılsa da vücut boşluğuna akmayacak şekilde üretilmektedir.

​Aradan geçen 50'yi aşkın yıl boyunca meme implantlarının kalitesi yükselmiş ve güvenli bir şekilde kullanılagelmiştir.

Etiketler : meme implantların tarihçesiMeme büyütme ameliyatı, meme estetiği, silikon ameliyatı, meme silikon ameliyatı, silikon ameliyatının riskleri nelerdir?, bursa meme silikon ameliyatı, bursa meme büyütme ameliyatı, meme estetiği bursa, bursa estetik cerrahi, meme büyütme ameliyatında hangi silikon tercih edilmeli, meme büyütme ameliyat teknikleri, meme silikonu için uygun bir aday mısınız?, meme büyütme ameliyatı nasıl bir ameliyattır, silikon taktırmak emzirmeye engel midir?, dolgu maddesi ve yağ enjekte ederek meme büyütülür mü?, meme implantı kas altına mı kas üstüne mi yerleştirilmeli?, hangi büyüklükte silikon taktirmaliyim, meme implantların tarihçesi neye dayanıyorTüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!