PTOZ

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 28.10.2020-- 16:38:46

Ptoz göz kapağı düşüklüğüdür. Genelde üst göz kapağında cilt fazlası olan kişiler, bunu ''göz kapağım düştü'' diye tarif edelerse de göz kapağı düşüklüğü tıbben farklı bir kavramdır. Üst göz kapağının normalde durması gereken yerden daha aşağıda ve göz bebeğini üzerini örter şekilde düşük durmasıdır.

Göz kapağı düşüklüğü tek veya çift göz kapağında görülebilir, doğuştan olabileceği sonradan da ortaya çıkabilir. Doğuştan olan kapak düşüklüğü göz kapağını kaldıran kasının gelişimindeki bozukluktan kaynaklanırken, yaşlanmaya bağlı olan kapak düşüklüğü ise kapağı kaldıran kasın zaman içinde iyi fonksiyon yapmaması nedeniyle gelişir.

​Ptoz kas kaynaklı, sinir kaynaklı nedenlerle, yaşlılık nedeniyle, üst göz kapağında ödem veya tümör gibi ağırlık yapan nedenlerle gelişebilir. Ptoz ameliyatı göz kapağı estetiğinden farklı bir ameliyattır.

Etiketler : bursa ptoz nedir?, bursa ptoz (kapak düşmesi) ameliyatı, ptoz (kapak düşmesi) ameliyatı için doktor tavsiyesi, bursa göz çevresi estetiği, göz çevresi estetiği bursa, bursa göz altı torbası aldırma, bursa göz altı kırışıkları, bursa göz altı torbaları ameliyatı,bursa alt göz kapağı estetiği, bursa üst göz kapağı estetiği, bursa göz çizgileri estetiği, bursa kaz ayağı estetiği, bursa göz altı morlukları tedavisi, bursa kaş kaldırma estetiği, bursa kaş kaldırma, bursa kaş kaldırma ameliyatı, bursa göz kapağı estetiği, bursa transkonjonktival blefaroplasti, bursa tear trough deformitesiTüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!