Silikonum En İyi Kalite mi?

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 28.10.2020-- 17:48:52

Şüphesiz ki hem doktor hem de hasta bu ameliyatta en iyi ve en kaliteli implantın kullanılmasını isteyecektir. Ancak burada sorun kalitenin nasıl saptanacağıdır. Hastanının silikon kalitesi konusunda bilgi sahibi olmasını beklemek mümkün olmadığına göre bu konuda seçici olacak taraf doktordur.

Türkiye'de satılan Sağlık Bakanlığınca onay alıp ülkemize ithal edilen her markanın kaliteli ve iyi olduğunu varsaymak zorundayız ama kanımca bu tek başına yeterli değildir. Zira birkaç yıl önce yaşanan PIP implatları ile ilgili skandal hatırlanırsa, bu silikonlar Sağlık Bakanlığımızca onaylanmış ve ithal izni olan implantlardı. Buna rağmen sağlığa zarar verebilecek şekilde üretilen bu implantlarla ilgili skandal patlak verdiğinde Sağlık Bakanlığı değil hastalar ve hastalarıyla karşı karşıya gelen doktorlar zarar gördü.

Dünyanın çeşitli ülkelerinde üretilen onlarca marka implantı tek tek üretim süreçlerini analiz etmek, kalitesini incelemek bir doktorun uzmanlık alanı olmadığına göre burada her doktor kendince bir yöntem bulacaktır.

Ben hastalarıma bir implant markası önerirken CE belgesi olmasına, FDA (US Food and Drug Administration) onayının olmasına, firmanın konu üzerinde uzun yıllara dayanan tecrübesi olan köklü bir firma olmasına, marka ile ilgili çıkan bilimsel yayınlara bakarak karar veriyorum.

Günümüzde FDA onayı olan 3 silikon jel meme implantı markası bulunmaktadır.

Bunlar;

-Natrelle
-Silimed (Sientra)
​-Mentor'dur.

Etiketler : silikonum en iyi kalite mi?, silikonun kalitesi önemli midir?, doktorumuzun silikon kalitesini belirleyen kriterleri nedir?, doktorumuzun kaliteli silikon kullanıp kullanmadığını nasıl anlayabiliriz?, bursa meme büyütme ameliyatı, meme büyütme ameliyatı bursa, meme büyütme ameliyatı, bursa meme silikon ameliyatı, meme silikon ameliyatı bursa, meme silikon ameliyatı, bursa silikon ameliyatı, silikon ameliyatı bursa, silikon ameliyatı, meme büyütme ameliyatının önemi, meme büyütme ameliyatının yararları, meme büyütme ameliyatının faydaları, meme büyütme ameliyatının sonuçları, meme büyütme ameliyatının zararı var mıdır, meme büyütme ameliyatının yararları nelerdir, meme büyütme ameliyatının sonuçları nelerdir, silikon ameliyatının faydaları, silikon ameliyatının zararları nelerdir, Tüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!