Tamponsuz Burun Estetiği

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 23.04.2024-- 14:19:36

Burun estetiği ameliyatında burun deliklerinin içine yerleştirdiğimiz tamponlar bu ameliyatın olmazsa olmazı değildir. Doktorun tercihi veya alışkanlığı doğrultusunda değişik tipte tamponlar kullanılabileceği gibi hiç tampon kullanılmaya da bilir.

Tampon genelde burunda iki gün kalmaktadır. Hastalar açısından tampon nefes almayı engellediği için ve çıkarılırken ağrı vereceği düşünüldüğü için sevimsiz gelmektedir. Şu unutulmamalıdır ki ameliyattan sonra tampon kullanılmasa bile burun içinde gelişen ödem (şişlik) nedeniyle bir süreliğine nefes almak zaten zor olacaktır.

​Bu durum nezle veya grip olduğunda deneyimlediğimiz nefes güçlüğünden daha kötüsü değildir. Burun tamponunun çıkarılması ise düşünülenin aksine son derece basit ve ağrısız bir işlemdir.

Etiketler : Tamponsuz burun estetiği, bursa tamponsuz burun estetiği, burun estetiği, tamponsuz burun estetiği nasıl yapılır?, tamponsuz burun estetiğinin zararları var mıdır?, bursa burun estetiği, tamponsuz burun estetiği videosu, bursa estetik, burun estetiği bursa, Tüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!