Üst Göz Kapağı Estetiği

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 23.05.2022-- 16:48:55

Genelde üst göz kapağında cilt fazlası, sarkma ve torbalanma problemi görülür. Bu ileri düzeyde olursa gözün önüne doğru inen dokular görme fonksiyonunu da olumsuz etkiler. Üst göz kapağındaki bu sarkmalar, kişiyi yorgun, yaşlı, hastalıklı ve uykusuz gösterbilmektedir. Hatta bu durum sosyal ilişkilerde ve iş yaşamında da sorunlara neden olabilmektedir.

Birçok hastamız iş yerinde daha aktif daha dinamik görünebilmek amacıyla bu sorundan kurtukmak için bize başvurmaktadır. ( Kariyer estetiği olarak bilinen başvuru nedeni) Üst göz kapağı ameliyatı lokal anestezi altında yapılır. Narkoz alınmadığı için hastanede kalmak gerekmez ve ameliyattan 1-2 saat sonra eve gitmek mümkündür.

Ameliyatta temel işlem göz üstündeki fazla derinin kesilip alınmasıdır. Bu işlem tam göz kapağı kıvrımından yapılır. Cilt fazlasına eşlik eden kas gevşekliği de kas fazlası kesilerek giderilir. Kas tabakasının altında bulunan ve öne doğru fıtıklaşmış yağ dokuları temizlenir.

Daha sonra dikişler yardımı ile kesi kapatılır. Dikiş hattına ufak bantlar uygulanır. Dikiş izleri tam göz kıvrımında kalacağı için görünür nitelikte olmayacaktır.

​Ayrıca göz kapağı bölgesi vücudun en iyi iyileşen ve en az iz bırakan bölgesidir. Göz kapağı estetiği en kolay estetik ameliyattır. İyileşme süresi 5 gündür. Üst göz kapağı ameliyatı görme fonksiyonlarını açısından bir risk taşımaz.

Etiketler :  bursa üst göz kapağı estetiği, üst göz estetiği ameliyatı zor birameliyat mı?, üst göz ameliyatı için doktor tavsiyesi, üst göz ameliyatı sonrası yapılması gereken hususlar nelerdir?, üst göz ameliyatı sonrası yapılması gereken doktor tavsiyesi, üst göz ameliyatı için ideal yaş kaçtır?, bursa göz çevresi estetiği, göz çevresi estetiği bursa, bursa göz altı torbası aldırma, bursa göz altı kırışıkları, bursa göz altı torbaları ameliyatı,bursa alt göz kapağı estetiği, bursa üst göz kapağı estetiği, bursa göz çizgileri estetiği, bursa kaz ayağı estetiği, bursa göz altı morlukları tedavisi, bursa kaş kaldırma estetiği, bursa kaş kaldırma, bursa kaş kaldırma ameliyatı, bursa göz kapağı estetiği, bursa transkonjonktival blefaroplasti, bursa tear trough deformitesiTüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!