Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 09.12.2023-- 22:59:39

Bu ameliat genel anestezi altında yapılır ve 2 saat kadar sürer. Düşünülenin aksine yüzde aşırı şişlik ve morarmaya yol açmaz.

Günümüzde insanlar bir estetik ameliyatın, kolay olmasını, az riskli olmasını ve gündelik hayata dönüşlerini fazla kısıtlamamasını istiyorlar. Buradan hareketle biz Estetik Cerrahlar da artık daha pratik ameliyatlara yönelmiş bulunuyoruz.

Örneğin yüz germe ameliyatında artık daha kısa izler kullanılıyoruz.Yüz germe ameliyatında kulak önünden kulak arkasına kıvrılan bir kesi ile yüz derisi açılır, burun ve ağız kenarına kadar olan deri kaldırılır,

SMAS adı verilen derin dokular yukarıya ve kulak yönüne doğru asılır, cilt fazlalıkları çıkarılır ve en son olarak da yüzde hacim kaybı gözlenen bölgelere, karın, bel veya basenden alınan yağ dokuları enjekte edilir.

Bu yağ dokuları içerdikleri kök hücreler sayesinde yüze sadece hacim kazandırmakla kalmaz aynı zamanda yüz germe ameliyatının kullanma süresini uzatıp, yüz cildinin daha canlı görünmesine de yardımcı olurlar.

​Ameliyatın izleri kulak önünde ve arkasında yer alır. Kulak önündeki izler kulak kıkırdak çıkıntısının arkasına gizlendiği için fazlaca dikkat çeker nitelikte olmamaktadır. Kulak arkasındaki iz ise kulak ile kafa arasındaki çukur içine gizlenir ve zaten saçlar nedeniyle görünen bir bölgede değildir.

Etiketler : yüz germe ameliyatı nasıl yapılır?, yüz germe, klasik yüz germe nedir?, klasik yüz germe kimlere yapılır?, yüz germe ameliyatı, yüz germe ameliyatı nasıl Yapılır?, ameliyatsız yüz germe gerçekten var mı?, yüz germe ameliyatının tamamlayıcısı olan işlemler, yüz germe ameliyatının çeşitleri, mini yüz germe ameliyatı, yüz germe ameliyatı sonrası, yüzünüzü nasıl genç tutarsınız, yüz germe ameliyatı öncesi ve sonrası fotoğraflar, yüz germe ameliyatının fiyatları, bursa yüz germe, yüz germe bursa, bursa yüz germe ameliyatı, yüz germe ameliyatı bursa, yüz germe ameliyatının yararları nelerdir?, yüz germe ameliyatının zararları var mı?, yüz germe ameliyatının önemi, yüz germe ameliyatı olmam gerektiğini nasıl anlayabilirim?, yüz germe ameliyatı için doktor tavsiyesi, yüz germe ameliyatı için hastane mi yoksa muayehane mi tercih edilmeli  Tüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!