Yüzünüzü Nasıl Genç Tutarsınız

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Güncelleme Tarihi : 09.12.2023-- 23:49:49

Yaşlanma doğal bir süreçtir, herkesin yaşayacağı ve değiştiremeyeceği bu süreç ''doğal yaşlanma'' veya ''içsel yaşlanma'' olarak bilinir.

Yaşlanmanın başlama süresi ve hızını ise çevresel faktörler belirler, buna da ''çevresel yaşlanma'' diyoruz. Elbette bazı insanlar genetik bir armağan olarak daha geç yaşlanacak veya yüzlerinde yaşlanma bulguları daha geç ortaya çıkacaktır, bu durum göz ardı edilirse, özellikle çevresel faktörlere dikkat ederek yaşlanma bulgularını azaltmak veya geciktirmek elimizdedir.

Bu amaçla güneşten kaçınmak, yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmak ve cildimizi yaşlandıran şekerli gıdalardan uzak durmak, bol su içmek, nemlendirici kullanmak, düzenli yaşamak ve uyumak, stresten uzak durmak, antioksidan özelliği bulunan gıdalardan fazlaca tüketmek, antioksidan takviyeler almak, cilt bakımı yaptırmak iyi birer önlemdir.

​Bütün bunların dışında Botoks, Dolgu, Lazer, gibi uygulamalarla yüz germe yaşınızı geciktirmeniz elinizdedir.

Etiketler : yüzünüzü nasıl genç tutarsınız, yüzünüzü nasıl genç görünüm kazandırırsınız, yüzünüz nasıl genç kalabilir, yüzünüzün genç kalabilmesi için ne yapmanız gerekir?, bursa yüz germe, yüz germe bursa, bursa yüz germe ameliyatı, yüz germe ameliyatı bursa, yüz germe ameliyatının yararları nelerdir?, yüz germe ameliyatının zararları var mı?, yüz germe ameliyatının önemi, yüz germe ameliyatı olmam gerektiğini nasıl anlayabilirim?, yüz germe ameliyatı için doktor tavsiyesi, yüz germe ameliyatı için hastane mi yoksa muayehane mi tercih edilmeliTüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!