Soru - Cevap

Büyük veya baştan fazlaca açık bir kulak, estetik açıdan normal kabul edilmediği gibi çoğunlukla insanların alay konusu olmaktadır. Özellikle ilkokul çağındaki çocukların acımasızca birbirlerinin bedensel özellikleri ile dalga geçtiği düşünülürse, böyle bir durum çocuk üzerinde travmatize edici olabilmektedir. Ameliyatla tedavi edilmesi mümkün. Muayenehanemize gelirseniz inceledikten sonra da kepçe kulak ameliyatı fiyatı hakkında bilgilendirme gerçekleştirebiliriz.

Merhaba, kaş kaldırma yöntemlerinden uygun olan ile sorununuzun çözümü mümkün. Sizleri inceledikten sonra hangi yöntem ile müdehale edilip simetrik bir görüntü sağlayacağımıza daha net karar verebiliriz. 02242333400 numaralı telefondan ücretsiz randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Göz altı morlukları genelde tedavisi zor bir konudur. Tamamen yok etmekten ziyade, azaltmak hedeflenmelidir. Eğer morluk, torbalanma nedeniyle oluyorsa göz altı estetiği iyi bir çözüm olacaktır.

Eğer problem damar genişlemesi ve damarların cilt yüzeyine yakın olması nedeniyle ise lazer uygulamaları kullanılabilir. Eğer pigment artışına bağlı bir morluk varsa, kimyasal peeling, lazer ve cildi soyan kremler yardımcı olabilir

Dolgu ya kişinin kendi yağı kullanılarak yapılır ya da sentetik dolgu maddeleri ile yapılır. Kişinin kendi yağının kullanıldığı durumlarda hastanın hastane şartlarında olması ve kısa süreli de olsa anestezi alması gerekir. Ancak günümüz dünyasında daha kolay ve basit çözümler daha rağbet gördüğü için yağ dolgusunu herhangi bir nedenle ameliyat olan hastalara ya da yüzünde çok fazla hacim kaybı olanlarda öneriyoruz.Sentetik dolgular ise ofis şartlarında ve kısa sürede yapılabildikleri için daha çok tercih edilmektedirler. Devamı için lütfen tıklayınız...

Meme implantları dışında son yıllarda memenin bazı dolgu maddeleri ile ve kişinin kendi yağı ile büyütülmesini sıkça duyar olduk. Bu yöntemler asla meme implantının yerine geçebilecek yöntemler değildir, daha önemlisi bazı sakıncalar ve riskler taşırlar. Bunlar... Devamı için tıklayınız

Silikon ameliyatı geçirmiş bir bayanın ilerleyen dönemlerde hamile kalması ve emzirmesinde bir sorun olmayacaktır.

Ameliyatın bitiminden sonra bir gece hastanede kalacak ve ertesi gün taburcu olacaksınız. Eve giderken bir kişinin size refakat etmesi faydalı olacaktır. Evde geçirdiğiniz günler içerisinde kendinizi çok yormamanız, ev işi yapmamanız ve çoğunlukla vaktinizi dinlenerek geçirmeniz önerilir, yürümenizde bir sakınca yoktur. Yüz üstü uyumamanız gerekmektedir ama yan yatabilirsiniz. Devamı için tıklayınız.

Merhaba, etik ve yasal olmadığı için herhangi bir platformda hastalarımıza ait ameliyat fotoğrafları paylaşamıyoruz. Muayenehanemize geldiğinizde sizlere izin aldığımız hastalarımıza ait sonuçları gösterebiliriz. Meme büyütme ameliyatı öncesi ve sonrası fotoğraflar

Merhaba, size uygun olacak meme implantına en doğru şekilde karar verecek ve sizi yönlendirecek kişi yaptığı kontroller sonucu doktorunuzdur. Uzman desteğiyle bu seçimin yapılması onun görüşleri son derece önem arz etmektedir.

Meme büyültme, dikleştirme, küçültme(aşırı büyük olmayan memelerde).

Karın germe, genel vücut şekillendirmesi ve liposuction.

Botoks , dolgu ve yağ enjeksiyonları.

Yüz germe ve boyun germe.

Göz kapak estetikleri.

Terleme amaçlı yapılan botoks uygulamaları.

Dövme izlerinin giderilmesi.

Gençleştirme amaçlı yapılan laser uygulamaları.

Saç ekimi vb. 

Sosyal Güvenlik Kurumu sağlık uygulama tebliği kısaltılmış isimle SUT denilen tebliğde buna cevap verilmiştir. Öncelikle vucut bütünlüğünü sağlamak amaç olacaktır. Bu amaçla aşağıdan sayılan konularda sgk estetik ameliyatları karşılar. 

İş kazası veya meslek hastalığı geçirdiyseniz ve bu müfettiş raporları ile kabul edildiyse bu kaza veya hastalıkların neden olduğu tüm bozukluklarda estetik ameliyatlarınız parasız yapılır ve sgk ca ödemeleri yapılır. 

Bir kaza veya hastalık geçirdiyseniz ve sigortalı iseniz sgk bozulan vucut yapınızdaki bozukluklarınız için gerekli düzeltmeler için yapılan ameliyatları karşılar. Doğuştan meydana gelen ve konjenital olarak adlandırılan bozukluklar için yapılan estetik ameliyatlar faturalarıda sgk tarafından ödenir.

Örneğin doğuştan dudak yarılması çene bozukluğu varsa bu ödenir. Sonradan oluşanlar ödenmez. Bir konuya daha açıklık getirelim. İşkazası meslek hastalığı kaza veya hastalık nedeniyle acile kaldırıldıysanız ve hemen estetik ameliyat da yapıldı ise . 

Örneğin kopan parça dikilerek estetik cerrahlarca düzeltildi ise bunu yine SGK öder . Diğer durumlarda Kurumca anlaşmalı hastanelerde ameliyat ve tedavi olmanız gerekmektedir.

Meme büyütme silikon ameliyatı fiyatları kişilerin fiziksel özelliklerine göre hangi tür protezin takılacağı ve ne tür bir operasyon olacağıyla doğru orantılı olarak değişmektedir. Detaylı bilgi almak 0224 233 34 00 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Burunda düşme, burun ameliyatı sırasında burun ucundaki kıkırdaklardan veya burnun ortasında yer alan, iki burun deliği arasında duvar görevi gören septum denen kıkırdaktan gereğinden fazla parça çıkarılması sonucu burun ucunun veya burun orta kısmının çökük görünmesi halidir. Konuyla ilgili "Burunda Düşme" makalemizi okuyabilirsiniz 

Öncelikle doğal burun estetiği dediğimiz şey sizlerin ameliyat sonucu elde ettiği burnunuzun doğal bir görünüme sahip olmasıdır. Yöntemden ziyade ortaya çıkan sonuçtur. Yıllardır ileri gelen tecrübelerimiz doğrultusunda dokunduğumuz her burnun bu sonuçla normal bir görünüm elde ettiğini söyleyebilirim. Detaylı anlatımız "Burun Estetiğinde Doğal Sonuç" makalemizde yer almaktadır.

Merhaba, sanırım sizlere yardımcı olması adına yazdığımız makalelerin linklerini paylaşabiliriz.

Rinoplasti ameliyatı : http://estetikameliyatbursa.com/MakaleDetay_101_plastik-cerrahinin-en-zor-ameliyati-rinoplasti.html

Microrinoplasti : http://estetikameliyatbursa.com/MakaleDetay_97_mikrorinoplasti.html

Merhaba, öncelikle yaşadığınız mutsuzluktan ötürü, üzüntünüzü paylaştığımızı bilmenizi isteriz. Size yardımcı olmak adına burnunuzu incelemek için 0224 234 33 00 numaralı telefon üzerinden ücretsiz randevu alabilirseniz, ilk adımı atabiliriz.

Merhaba, etik ve yasal olmadığı için herhangi bir platformda hastalarımıza ait ameliyat fotoğrafları paylaşamıyoruz. Muayenehanemize geldiğinizde sizlere izin aldığımız hastalarımıza ait sonuçları gösterebiliriz. Burun ameliyatı öncesi ve sonrası fotoğraflar

Merhaba, burun estetiği sonrası oluşan ağrılar, şişlikler ve ödemler ile ilgili sizlere yardımcı olabilecek, nasıl davranmanız ve süreci atlatmanız için yapılması gerekenlere aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz. http://estetikameliyatbursa.com/MakaleDetay_95_burun-estetigi-ameliyat-sonrasi.html 

Merhaba, Burun estetiği sonrası istenen sonucun alınamaması ve tekrar ameliyat olmak zorunda kalmak sevimsiz bir durumdur. Burnunuzun son halini görmek, izlenecek yolları görüşmek için sizleri muayene etmemiz gerekmektedir. Revizyon burun ameliyatı hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız adına http://estetikameliyatbursa.com/MakaleDetay_99_burun-revizyonu-ameliyati.html linkini tıklayabilirsiniz.

Burun estetiği ameliyatı tek tip bir ameliyat olmayıp kişiye, kişinin burnundaki sorunlara göre farklı farklı şekillerde yapılmaktadır. Bu sebeple fiyatlandırma kişiden kişiye değişmektedir. Detaylı bilgi almak 0224 233 34 00 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba, bu tarz operasyonlar gerçekleştirmekteyiz. 0224 234 33 00 numaralı telefondan randevu alırsanız sizleri ücretsiz muayene ederek durum değerlendirmesi yapar ve izlenecek yolları konuşuruz. Resimleri de muayenehanemizde görebilirsiniz.

Karın germe, özellikle hamilelik ve çok fazla miktarda kilo verme sonrasında meydana gelen fazlalık gevşek derinin ve gevşek karın kaslarının toparlanması için yapılan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavide, fazlalık deri alınmakta, kalan kısımlar gerdirilip yeniden şekillendirilmekte ve alttaki kas tabakası sıkılaştırılmaktadır. Sonuçta daha sıkı ve şekillendirilmiş bir karın bölgesi ortaya çıkmaktadır.

Eğer tecrübeli ellerde ve dikkatle yapılırsa, cerrahinin major riskleri oldukça düşüktür. Eğer 5 litreden daha fazla miktarda yağ alınacak olursa karşılaşılabilecek problemler ve riskler artar. Bu gibi durumlarda, pek çok plastik cerrah hastanın tam teşekküllü bir hastanede bir gün boyunca izlenmesini uygun bulmaktadır. Daha küçük oranda karşılaşılabilen problemler ise orantısızlık, çok fazla yada az miktarda yağ alınması, şekil bozuklukları ve deri sarkmasıdır.

Liposuction sonrasında alınacak sonuç, eğer doğru endikasyon konursa, oldukça göze çarpıcı ve etkili olacaktır. Bu yöntemle, diyet ve egzersize rağmen ortadan kaldırılamayan lokalize yağ depozitleri alınır. Bunun bir zayıflama yöntemi olmadığını unutmamak gerekir.

SORU SOR